۱۳۸۹/۱/۱

گزارشي از سخنراني سالانه آقاي خامنه اي در مشهد

در مطلب چند روز قبل كوچك كردن صحن رضوي به خاطر سخنراني سالانه آقاي خامنه اي را آورده بوديم.
http://jsm1388.blogspot.com/2010/03/blog-post_6182.html
ديشب كه سال تحويل بود و در تمامي اطراف حرم امام رضا (ع) دوربين هاي فيلمبرداري نصب كرده بودند و صدا و سيما لحظه به لحظه از تمامي زواياي اطراف حرم، مراسم سال تحويل ر ا در نشان ميداد و جمعيت كه تمامي رواقها و صحن ها و حتي چندين خيابان اطراف حرم امام رضا(ع) را بدون توجه به سردي و برودت هوا پر كرده بود نشان دهنده تعداد بسيار زياد زائراني بود كه امسال به مشهد سفر كرده اند. امروز كه اعلام كردند به خاطر برودت هوا سخنراني به داخل رواق امام خميني منتقل شده گفتيم كه بالاخره اين جمعيتي كه در حرم است را باز هم با اشكال مختلف فيلمبرداري كرده و در استقبال گسترده از مقام معظم رهبري مي خوانند.
ساعت چهار بعد ازظهر به حرم رسيديم و دربهاي رواق امام خميني به خاطر پر شدن بسته بود كه البته مسئله عجيبي نيست چون معمولا اين رواق هميشه پر از جمعيت است ولي صحن هاي اطراف بر خلاف انتظار به شدت خالي از جمعيت بود حالا يا به علت سردي هوا بود يا ....... هر چند شب قبل كه هوا بسيار سردتر بود تمامي اين صحنها و خيابانهاي اطراف ساعتها مملو از جمعيت بود
بياييد با هم به تصاوير زير از صحنهاي حرم مطهر همزمان با سخنراني آقاي خامنه اي نگاهي بيندازيم . شانس آوردند كه سخنراني در فضاي باز نبود وگرنه هماني را هم كه محدود كرده بودند پر نميشد.
اين هم فواره ميدان بيت المقدس (فلكه آب) كه به هر دليلي سبز مي شود. با تشكر از دوستان عزيزي كه مسبب اين كار هستند.
و صحن هاي حرم به ترتيب
صحنهاي پر از خالي حرم مطهر در زمان سخنراني
اين صحن قدس كه مجاور رواق امام خميني محل سخنراني است حدود ساعت چهار و ده دقيقه

صحن مسجد گوهرشاد كه از زاويه اي ديگر مجاور رواق امام خميني محل سخنراني است.

صحن جمهوري اسلامي ساعت حدود چهار و ربع بعدازظهر

صحن انقلاب يا همان صحن كهنه موقع سخنراني آقاي واعظ طبسي

صحن آزادي يا صحن نو پشت رواق امام خميني

صحن كوثر

حدود ساعت چهار ونيم كمي باران آمد كه باعث خيس شدن زمينها شد.

و اينهم صحن رضوي از چند جهت مختلف كه قرار بود سخنراني اينجا باشد. اين عكسها همزمان با سخنراني آقاي خامنه اي گرفته شده است.

۲۹ نظر:

 1. دمت گرم. عکسهای جالبیه!

  پاسخحذف
 2. چطور می خوای ثابت کنی که این عکس ها برای امروز هست؟

  پاسخحذف
 3. man nemifahmam chera tamam e boodje mamlekat kharj shode vase bozorg kardan e emam reza??? akhe chand ta SAHN? base dge! mellat goshnan ina poolo kharje sahn sazi mikonan..

  پاسخحذف
 4. فکرنمی کنم اینطورباشه

  پاسخحذف
 5. رضا شما این عکسای آغا را نمی بینی هالو یا می بینی چشم برهم میگذاری این که تبلیغات ورود آغا به امام رضا هست البته همیشه همینه ندا کشته شدنش فیلم بود ماشینی هم که رفت زد به مردم دزدی بود تو کهریزک هم دست اجانب در کار بود.وشما دوست گرامی اگر عکس واقعی ویا غیر واقعی است دمت گرم تا کور شود هر آنکه نتوان دید.همین جور که در قران میگه خدا بر چشمهایشان وگوششان پرده کشیده تا هیچ چیزی رو درک نکنند.

  پاسخحذف
 6. اين دشمن به همه پول ميده به چز به ولي امر خدا اي مرگ بر اين دشمن كه هم چنگ نرم ميكنه همه اين كار ها ميكنه اي بدبخت ولي امر خدا

  پاسخحذف
 7. khaak bar sare valie amre moslemine jahan ke tamame ham o ghamme khodesh o nokarhaye basijish ine ke chand nafar mian be goosh dadane arajifesh

  پاسخحذف
 8. آقا گفت 40 میلیون نفر درانتخابات شرکت کردکه میشود 85 در صدجمعیت ایران
  1 - اگر جمعیت ایران 75 میلیون باشد 85 در صد آن میشود 63 میلیون
  2 - آیا 40 میلیون رای دهنده با مجموع آرای چهار کاندیدا درست از آب در می آید, ؟

  3 - چرا از اجازه راهپیمایی به کسانی که می گویند در انتخابات تقلب شد حاکمیت می ترسد؟

  پاسخحذف
 9. بسیجی ناخاله عوضی شما 31 سال است که باهمین دوروغها گوش مردم پر کردین ولی مردم اگاه تر از ان هستن که تو فکرکنی هم مرگ ندا درست بود وهم ماشین نیروی افتضائی وتو برو قران بخوان تا پرده از اینهات باز بشه..

  پاسخحذف
 10. سید اشرف الدین صداقت۱۳۸۹/۱/۲،‏ ۱۳:۰۵

  دوستان حقایق اینها هستن:
  -ندا خودش، خودش رو کشت که برای رسانه های استکباری بهانه درست کنه

  -اون ماشین نیروی انتظامی رو صهیونیستها چند ساعت قبل دزدیده بودند تا هنگام رد شدن از روی یه نفر فیلمبرداری کنند.

  -در کهریزک خود اغتشاش کنندگان (جنبش سبزی ها) بودند که به هم دیگر تجاوز کردند. تازه یک مورد بود که یه دختر به خودش تجاوز کرد تا نظام و مسئولین را بدنام کند که بفضل خدا این توطئه او افشا شد

  ای مردم ایران به حقیقت و درستی ایمان بیاورید و از استکبار و نفاق دوری کنید. طرفدار ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. ان شاءالله

  پاسخحذف
 11. khoda maro dar in sal az shar e divnejadha khalas kone.payandeh Iran.

  پاسخحذف
 12. شما جیره خواران ولایت فقیه هستیدومثل رهبرتون دروغگوماهمه مردم بزرگ ایران اینو میدونیم به امید ازادی هرچه زودتر ایران زمین از دست ظالم انشاالا......

  پاسخحذف
 13. درود بر مير حسين

  پاسخحذف
 14. man ke aksha ra dar website haye digar didam va kheili ham sholough bood. Sholoughtar az ini ke amsale shoma ha betoonan elatesho dark konan. man fekr mikonam belakhare hatta shoma ha ham ye rouzi az khabe gheflat bidar khahid shod.

  پاسخحذف
 15. درود بر مردم سبز مشهد .
  من خودم اهل مشهد هستم و تمام این عکس ها و توضیحات همشهری سبزمون رو تایید میکنم .
  ضمنا اون کوری که میگه از کجا معلوم این عکس ها مال اون روز باشه تاکید میکنم که کمی دقیقتر (البته نیاز نیست) به عکس ها که از بنر ها ی تبلیغاتی حضور علی گدا در مشهد و در حرم نصب شده توجه کنه !!!!!!
  ما مشهدی ها با عدم حضور برای استقبال از این حرامیان به هنگام سفر به مشهد و حضور در حرم اما رضا (ع) مشت محکمی به دهان یاوه گویان میزنیم .
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید
  ما بیشماریم

  پاسخحذف
 16. ضمنا این مسئله رو هم بگم که در مشهد تا دو سه روز قبل از آمدن علی به حرم تمام شهر پر بود از بنر های تبلیغاتی که حاوی روز ساعت و تاریح حضور در حرم به همراه عکسی بزرگ از علی گدا بر روی بنر بود .
  و ضمنا علی روز سال تحویل رو در مشهد و در کاخ ملک آباد بود و از اونجا پیام سال تحویل رو داد ..

  پاسخحذف
 17. اگر بقول خودتون نایب امام زمان خوا نا خواه طرفدار زیاد داره دیگه چرا این همه تبلیغ برای جمع کردن ملتی که اصلا نمیان !!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخحذف
 18. baba chera nemikhain ghabool konid ke dastetoon roo shodeh, hata in amrikaeeham ke har chi migoftin , bavar mikardan, alan dige fahmidan shomaha dorooghgooeed. ahmadinejad=pinokio. hala mikhai bazam tarafesho begirid! doroogh madare hameie badihast pas bazam doroogh begid dorooghgooha, ma sabza khoshhaltar mishim

  پاسخحذف
 19. آقا اینجور خبرهای غیر موثق نذارین. این عکسها شاید قبل از سخنرانیش باشه...آخه مگه امکان داره خامنه ای نتونه 1000 نفر آدم جمع کنه؟!!
  اینجوری فقط دست حکومت آتو میدین

  پاسخحذف
 20. واقعا که واست متاسفم اقای جانشین امام زمان اخه این امام زمان عجب ادم کج سلیقه اییه که تو رو کرده نماینده خودش

  پاسخحذف
 21. دوستان من طرفدار جنبش سبز هستم . از طرفی لائیک هم هستم
  اما فکر می کنم که این عکسها مال دیروز نباشه
  هر چی دقت کردم بنری توی عکس برای هرض خیر مقدم ندیدم
  البته من مشهد نیستم . شاید هم عکسها مال دیروز باشه. اما اگه صد هزار نفر هم رفته باشن به محل سخنرانی خامنه ای چیز عجیبی نیست. اینها همه امکانات و زور رو دارن پس نباید ناامید بشیم
  نه خودمون رو گول بزنیم و نه از جمعیتهای اونها بترسیم
  سبز باشیم
  سال استقامت و پایداری هم مبارک

  پاسخحذف
 22. به بسیجیه میگن خدا کیه؟ میگه نماینده ولی فقیه تو آسمون

  پاسخحذف
 23. من مشهدي هستم و موقع سخنراني خامنه اي حرم بودم كه اگر اتفاقي افتاد سبزها حضوري داشته باشند. در داخل حرم و صحن رضوي جو امنيتي شديدي حكمفرما بود و نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي در همه جا بودند و آفرين به اين دوست مشهدي كه توانسته همين عكسها را بگيرد.

  پاسخحذف
 24. من به خاطر حس كنجكاوي عكسها را ديدم در طي اين مدت تمام وقت فكر ميكردم اگر بر اساس احتمال عقلي در خطر آن خطر را بايد به حساب آورد و در نتيجه اگر خداي ناكرده كشتن ندا ، عبور ماشين نيروي انتظامي و .... و مورد استقبال قرار نگرفتن رهبر يك درصد هم راست باشد فكر ميكنم پس بايد فكري كرد هر چند كه دوست دارم اين درصد هم خطاي من باشد.

  پاسخحذف
 25. ما که چند روز پیش مشهد بودیم،شعارهایی که نوشته بودن 2 برابر اینجا بود

  پاسخحذف
 26. مخصوصا رو دیوارهای نزدیک حرم

  پاسخحذف
 27. درود به همشهریهای سبزم. دمتون گرم که این گزارش رو تهیه کردین. نمیدونم به چه دلیل، بعضی از هموطنان فکر میکنن جنبش سبز در مشهد مثل تهران یا شیراز قوی نیست. در صورتی که ما خودمون که مشهدی هستیم، میدونیم مشهد از قدیم جزو شهرهای فعال، اعتراضی و سیاسی کشور بوده و هست. و تنها دلیلی که مشهد مثل تهران یا شیراز شلوغ نشده، جو امنیتی شدید و پلیسیشه(چند هفته پیش بچه یکی از آشناها و دوستاش رو تو خیابون دستگیر کردن، فقط چون تو خیابون قدم میزدن!). به همین دلیل به فعالین سبز مشهد باید درود" مضاعف" گفت که تو این جو امنیتی شعار نویسی و اعتراض و... کلا فعالیت میکنن. ما پیروزیم چون بی شماریم و چون مشهدی و تهرانی و شیرازی و تبریزی و .....باهم برای رسیدن به انسانیت و آزادی یک صدا و متحدیم.V V V

  پاسخحذف
 28. عالی
  عالـــــی
  جریان اون آبنما چیه؟

  پاسخحذف
 29. 22 بهمن 1389 روز به پا خواستن مردم ایران بر علیه نظام ولایت فقیه است. باشد که ما نیز در این روز با الهام از تونس و مصر به خیابانها بریزیم و تا برچیده شدن این نظام پوشالی در خیابانها بمانیم.

  پاسخحذف

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.