۱۳۸۸/۱۲/۱۵

بازداشت مجدد رضا لطفی فعال دانشجویی مشهد

یکی از منابع دانشجویی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که رضا لطفی فعال دانشجویی و حقوق بشر دانشگاه آزاد واحد مشهد شب گذشته با خشونت زیاد توسط نیروهای لباس شخصی از منزل ربوده شد.

ساعات پایانی شب گذشته عده ای از نیرو های لباس شخصی با ارائه حکم بازداشت به نیابت از دادگستری تهران و بدون ارائه کارت شناسایی با یورش به منزل وی ضمن درگیری با اعضای خانواده،او را به همراه لوازم و وسایل شخصی خویش از جمله کامپیوتر ، موبایل شخصی وی و خانواده اش به مکان نا معلومی منتقل کرده اند.

ستاد خبری اطلاعات مشهد و نیروی انتظامی خراسان رضوی از دستگیری وی اظهار بی اطلاعی نموده و تا کنون هیچ ارگان امنیتی مسئولیت این بازداشت را بر عهده نگرفته و جوابگو نبوده است. رضا لطفی،فعال دانشجویی و حقوق بشر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد به مدت بیست روز توسط اطلاعات مشهد بازداشت شده و پرونده وی نیز با اتهام تشویش اذهان عمومی در دادگاه در حال بررسی بوده و پس از برگزاری ۳ جلسه از دادگاه او احتمال می رفته است که تبرئه شود. رضا لطفی پس از اولین بازداشت و در نتیجه تهدید و ارعاب نیروهای امنیتی و فشار های مکرر به خانواده ی وی کلیه فعالیت های حقوق بشری و سیاسی – اجتماعی خود را به حالت تعلیق در آورده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.