۱۳۹۰/۶/۱۴

اشکان ذهابیان به طور موقت به اعتصاب غذای خود پایان داد


اشكان ذهابيان


اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسی مشهد، در پی اوضاع بسیار بد جسمی و خونریزی شدید معده و با قول مساعد مسئولین برای پیگیری و رسیدگی به وضعیتش موقتا به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش دانشجونیوز، اشکان ذهابیان، عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد، که در آخرین روز ماه رمضان در اعتراض به شرایط نامناسب زندان و عدم پاسخگویی درباره ی وضعیت پرونده و آزادی مشروطش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بود، به علت ضعف شدید جسمانی و خونریزی معده که نهایتا منجر به بیهوشی اش شد، با توجه به قول مساعد مسئولین زندان برای پیگیری اوضاعش موقتا به اعتصاب غذای خود پایان داد.
اشکان ذهابیان که در تاریخ ١٢ اردیبهشت سال جاری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی برای بار سوم در دوسال اخیر بازداشت شده بود، پس از تحمل ٤٣ روز انفرادی در زندان اداره اطلاعات ساری، شهید کچویی، به زندان متی کلای بابل منتقل شد. در این زندان، او ابتدا به بند سرقت منتقل شده و پس از آزار و اذیت و اخاذی صورت گرفته توسط سایر زندانیان، به بند قاتلین و مجرمین خطرناک انتقال یافت. او در این مدت تحت فشار های شدیدی از سوی مسئولین زندان و سایر زندانیان قرار گرفت. از جمله ی این مشکلات می توان به نداشتن حق مرخصی و ملاقات حضوری، محدودیت در استفاده از تلفن، نداشتن حق استفاده از کتاب های شخصی، تهدید های زندانیان، و فشارهای روحی از سوی مسئولین زندان از قبیل کارشکنی در زمینه ی آزادی مشروط و ... اشاره کرد.
این فعال دانشجویی که همزمان با پایان ماه مبارک رمضان اعتصاب غذای خود را اعلام کرده بود، بدون مراقبت پزشکی به بند انفرادی زندان متی کلا منتقل شد و دیروز طی ملاقات حضوری که با خانواده اش داشت نگرانی های بسیاری را راجع به اوضاع جسمانی اش به وجود آورد. در پی این ملاقات و ابراز نگرانی خانواده، اشکان ذهابیان موقتا به اعتصاب غذای خود پایان داد تا مسئولین طبق قول مساعدشان به اوضاع او رسیدگی کنند.
این دانشجوی محروم از تحصیل عضو شورای عمومی دفتر تحکیم، برای بار سوم در دو سال اخیر به اتهامات غیر قابل قبولی چون دیدار با مراجع تقلید تحت بازجویی قرار گرفت و پرونده ی جدیدش هم چنان بلاتکلیف است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.