۱۳۸۸/۱۲/۴

فراخوان وبلاگ نویسی سبز

همشهریان مشهدی
جنبش سبز در این هشت ماه رشد و پیشرفت زیادی داشته است و هر روز بالنده تر و عمیق تر شده است و در پی تجربیات فراوان و ابتکارات بی پایان، هر روز به روش جدیدی دست یافته است. به نظر می رسد حرکت سبز در حال حاضر از عدم کار تشکیلاتی و نبود ارتباط بین سبزها بیشترین ضربه را می خورد که البته این به دلیل سرکوب شدید و دستگیری و حبس سران جنبش سبز و نبود آزادی بیان در شهر مشهد می باشد. عدم اعتماد و هزینه بالای کار سیاسی باعث عدم انسجام بین سبزها شده است به نظر ما در حال حاضر برای اتحاد و همبستگی بین خیل عظیم جنبش سبز در مشهد، یکی از حربه های موثر استفاده از فضای مجازی می باشد. با تمام محدودیت ها و مشکلاتی که در این محیط وجود دارد ولی باز هم میتوان از آن استفاده بهینه نمود. وبلاگ جنبش سبز مشهد از تمام سبزها بالاخص مشهدیها دعوت می نماید که در نهضت وبلاگ نویسی سبز شرکت کنند. در حال حاضر در مشهد به غیر از فیس بوک انقلاب سبز، چند وبلاگ محدود در مورد جنبش سبز وجود دارد. در حالیکه با توجه به تعداد زیاد اعضاء جنبش سبز که در طول تبلیغات انتخابات و بعد از آن شاهد بودیم، می توان وبلاگ های بسیاری را شاهد بود که باعث رشد جنبش در سطح شهر خواهد شد. وبلاگ جنبش سبز مشهد آمادگی خود را جهت کمک و راهنمایی جهت ایجاد وبلاگ های سبز اعلام می دارد و خاطر نشان می کند که :
1 – در کار با اینترنت و وبلاگ نویسی باید حداکثر رعایت موارد امنیتی و اطلاعاتی را کرد که به هیچ وجه شناسایی نشده و با کمال آرامش و اطمینان کار را انجام داد.
2 – به هیچ عنوان به هیچکس در فضای مجازی اطمینان نکرده و تمامی ارتباطات صرفا از طریق مجازی و اینترنت بوده و ضرورتی بر ارتباطاتی که منجر به شناسایی شود نیست.
3 – در وبلاگ نویسی هیچ نیازی به زحمت نوشتن مقالات و تحلیلهای حساب شده نیست بلکه کافیست شرح نظرات و مشاهدات و مواردی که میتواند برای دیگران جالب باشد را مطرح نمود.
4 – با توجه به نرم افزارهای پیشرفته و امکانات موجود ، وبلاگ نویسی دیگر یک کار تخصصی نمی باشد بلکه هر فردی که کمترین کار را با اینترنت انجام داده باشد، بخوبی میتواند وبلاگ داشته باشد . وبلاگ جنبش سبز مشهد آمادگی خود را برای هر گونه کمک و مساعدت در این رابطه اعلام می دارد . کافیست درخواست، نظر و سوالات خود را در بخش نظرات وبلاگ ما و یا به ایمیل ما jsm1388@gmail.com بفرستید.
5- در نهایت فراموش نکنید که بدون فیلترشکن وارد اینترنت نشوید . در حال حاضر یکی از بهترین فیلترشکن ها نرم افزار اولتراسرف ultrasurf می باشد که آخرین ورژن آن 92/9 است که می توانید از سایت آن یا از اینجا دانلود کنید. بعد از اینکه دانلود کردید کافیست که آنرا اجرا کرده و بعد از اتصال با خیال راحت به مرور صفحات وب بپردازید.

۱ نظر:

  1. سلام، همشهری برای یک شهر یا استان بهتر است از هموطن. موفق باشید

    پاسخحذف

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.