۱۳۸۹/۳/۷

اعتراض گسترده دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به برخورد مسئولان با دانشجویان

در ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد به برخوردهای خشنِ صورت گرفته با دانشجویان تحت عنوان «طرح حجاب»، روز چهارشنبه جلسۀ پرسش و پاسخ مسئولان دانشکده فنی – مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد و معاون دانشجویی فرهنگی آن دانشگاه با دانشجویان، به صحنه اعتراض گسترده نسبت به عملکرد مسئولین انتصابی دانشگاه تبدیل شد.
به گزارش منابع خبری جرس، دوشنبه سوم خرداد ماه جاری، ابتدا اعتراضی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به برخوردهای صورت گرفته با دانشجویان تحت عنوان طرح حجاب انجام پذیرفت، که با تجمع و بسته شدن در ورودی دانشکده همراه گردید. با حضور انتظامات در داخل دانشکده، دانشجویان خواستار حضور و پاسخگویی مسئولان شدند. بعد از زمانی طولانی رئیس دانشکده در جمع آنان حاضر شد و درخواست کرد که به تجمع پایان داده و ادامه این اعتراض را به صورت جلسه پرسش و پاسخ در آمفی تئاتر دانشکده پی گیری کنند. در این بین مسئولان دانشگاه چند بار قصد داشتند با بهانه جویی های بی مورد در اعتراض به نظم جلسه و یا اظهار کمبود وقت، جلسه را ترک کنند که توسط دانشجویان جلوگیری به عمل آمد و رئیس دانشکده کت خود را برداشت و قصد پایین رفتن از پله های سن را داشت که یکی از دانشجویان حاضر بر روی سن، مانع فرار او از پاسخ گویی به سوالات دانشجویان شد.
متعاقب این مسئله، چهارشنبه پنجم خرداد ماه، جلسه ای با حضور گسترده دانشجویان و معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و همچنین رئیس دانشکده فنی تشکیل شد و در گوشه ای از آمفی تئاتر چند تن از دانشجویان بسیجی قصد داشتند آیین نامه وزارت علوم دولت دهم پیرامون حجاب را قرائت کنند که با خواندن بند اول آن که مربوط به جداکردن کلاس های درس دختر و پسر بود، اعتراض های شدیدی به خواندن این مطالب انجام شد و باعث انصراف آن بسیجی از ادامه شد.
این گزارش خاطرنشان کرد "محورهای سوالات پرسیده شده دانشجویان از مسئولان، با جلسه پیش یکسان بود، اما لحن ها تندتر و کنایه آمیزتر. یکی از نکات جالب توجه هر دو جلسه، زیر سوال بردن و عدم دفاع دانشجویان بسیجی از عملکرد پنج ساله رئیس دانشکده بود که باعث عصبانیت قابل توجه وی شده بود.
هر بار که مسئولان پاسخ های بی ربط به سوالات می دادند و یا حرف نا معقولی می زدند دانشجویان آن ها را از ادامه کلام باز می داشتند یک بار هم مجری جلسه به معاون دانشجویی و فرهنگی پیرامون بی ربط بودن پاسخ های ارائه شده تذکر داد."
گزارش مذکور افزود: "اعتراض های چهارشنبه بسیار فراتر از تحمل مقامات دانشگاه بود و باعث عصبانیت آنها شده بود؛ و از آنجا که در این جلسه نیز به دانشجویان پاسخی شایسته داده نشد، قرار است یکشنبه نهم خردادماه، دانشجویان برای پیگیری مطالبات خود تجمعات را ادامه دهند."
اخیرا مقامات انتصابی دانشگاههای کشور، تحت عنوانینی چون حجاب و عفاف، اسلامی کردن دانشگاهها و همچنین کنترل کادر و مواد درسی، برخوردهای خشن و کنترل شدیدی بر دانشگاههای کشور اِعمال کرده اند.
به نقل از جــرس

۱ نظر:

 1. بادرودبر شما
  امیدوارم در راه آزادی کشور از چنگال دیکتاتوری
  بیش از پیش موفق باشید
  به امید ازادی اندیشه در ایران
  بیداری انسان طلوع خداوند است
  ahmadibyby.blogfa .com
  bidariyeensan.blogfa.com

  پاسخحذف

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.