۱۳۹۰/۶/۸

دادگاه امیر شیبانی زاده: درخواست قاضی برای نوشتن عفونامه و جوابیه محکم این فعال دانشجویی


بدنبال احضار امیر شیبانی زاده، فعال دانشجویی محکوم به ۸ سال زندان، به دادگاه مشهد برای برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات وی، گزارش ها از برگزاری دادگاه وی حکایت دارد و قاضی پرونده به جای رسیدگی به اتهامات وی، از این فعال دانشجویی خواسته است تا برگه ای که از سوی خودشان مبنی بر اعلام پشیمانی و درخواست عفو تنظیم شده بود، امضا کند اما وی از امضای این عفو نامه خودداری کرده و جوابیه ای را در رد آنچه که قاضی پرونده به وی سفارش کرده نوشته و به درخواست این قاضی تن نداده است.
به گزارش دانشجونیوز، دادگاه «امیر شیبانی زاده»، فعال دانشجویی محروم از تحصیل دانشگاه آزاد مشهد که مهرماه سال گذشته توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه مشهد بازداشت شده و پس از ۲۹ روز انفرادی و آزار و اذیت از سوی بازجویان موقتا آزاد شده بود و به هشت سال زندان محکوم شده بود، برگزار شده و جلسه دادگاه به جای رسیدگی قضایی و حقوقی به اتهامات این فعال دانشجویی به جلسه موعظه و پند نصیحت به قصد اعلام پشیمانی وی تبدیل شده است.
بر اساس این گزارش، در این جلسه قاضی شعبه 4 پرونده امیر شیبانی زاده از وی خواسته است تا تمام موارد اتهامی را قبول کرده و اعلام کند که «از اعمال خود پشیمان است و فریب عوامل فتنه و رسانه های بیگانه را خورده است و بهمین دلیل از مقام رهبری و خانوده شهدا و قوه قضاییه طلب عفو و بخشش کرده و شکایتنامه ای را بر علیه موسوی و کروبی تنظیم کند»
گفته می شود این فعال دانشجویی، درخواست این قاضی دادگاه مشهد را رد کرده و در مقابل جوابیه ای را به جای آنچه که از وی خواسته شده بود در زیر این برگه نوشته است.
وی در پاسخ به درخواست این قاضی تنها از خانوده شهدا حوادث پس از انتخابات و همچنین از موسوی و کروبی که بهمراه همسرانشان بیش از ۶ ماه است که در بازداشت خانگی بسر می برند طلب عفو و بخشش نموده و اعلام کرده که «ما همچنان بر اهداف خود ایستاده و حاضر نیستیم ذره ای از مواضع خود کوتاه آمده و یا در مقابل ظلم سر خم کنیم.»
وی در این جوابیه با اشاره به اینکه « ۳ سال مورد آزار و اذیت قرار گرفته» از رهبر جمهوری اسلامی نیز بخاطر آنکه جنبش مردمی را «سرکوب» کرده نیز طلب عفو و بخشش کرده است.
وی در انتهای این جوابیه خطاب به مراجع قضایی نوشته است: «شکایت خود را از عواملی که رهبران سبز را دربند نگهداری میکنند , و کسانی که کوهیار گودرزی و مادرش بانو پروین مخترع را ربوده اند , اعلام میدارم و خواستار رسیدگی به وضعیت ناپدید شدن کوهیار گودرزی هستم.»
برگزاری دادگاه این فعال دانشجویی در حالی است که پیشتر در دادگاه بدوی به ۸ سال زندان و ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده بود . اما تاکنون از رای دادگاه تجدید نظر ایشان اطلاعی در دست نیست.
گفته می شود اتهامات این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد، ایجاد اغتشاش، هم‌کاری با رسانه‌های بیگانه، انتقال اطلاعات به بیگانه‌گان، ایجاد گروه‌ها و دسته‌های معترض عنوان شده است، اتهاماتی که برای فعالان دانشجویی و سیاسی در ایران تازگی ندارد و مقامات قضایی و امنیتی ایران به بهانه آن بسیاری از این فعالان را به سنگین ترین احکام حبس، جریمه، تبعید و محرومیت از فعالیت های اجتماعی محکوم می کنند.


گزارش دادگاه از فيس بوك امير شيباني زاده :


نمیدانم بگویم دادگاه یا مجلس خیمه شب بازی !!!!!!!!!
بعد از حضور در دادگاه قاضی شعبه 4 با برخوردی پدرانه و مهربانانه 20 دقیقه نصیحتم میکرد , که حیف جوانی و زندگیت...تعجب کردم, اخه قرار بود محاکمه بشم نه اینکه نصیحت بشم...بعد از 20 دقیقه کاغذی که جلویش بود را به من داد که امضا کنم...فکر کردم متن دفاعیاتم هستش , ولی دیدم نخیر,خودشان از قبل برایم متنی آماده کرده بودند که در آن اینگونه نوشته بود..اینجانب امیر شیبانی زاده و ... تمامی موارد اتهامی را قبول داشته و از اعمال خود پشیمانم,به علت روحیه ی و احساسات جوانی که داشتم ,فریب عوامل فتنه و رسانه های غربی را خورده ام , و سعی میکنم تا اشتباهات خود را جبران کرده و فرد مفیدی برای این جامعه قرار بگیرم . به همین دلیل از مقام معظم رهبری و خانواده ی شهدا و قوه ی قضائیه طلب عفو و بخشش دارم...همچنین در صورت لزوم حاضر هستم شکایتنامه ی خود را از سران فتنه به مراجع قضایی تحویل دهم..!!!!!!!!!
متن جوابیه در زیر برگه : بسم الله الرحمن الرحیم , پناه میبرم به خداوند مهربان و بخشنده ... اینجانب امیر شیبانی زاده طلب عفو و بخشش دارم از خانواده شهدایی که در 3 سال گذشته فرزندانشان را در راه حق هدیه دادند,طلب عفو و بخشش دارم از آقای میرحسین موسوی,مهدی کروبی و مادرم زهرا رهنورد که 191 روز است در بند ظالمان اسیرند ولی حاضر نیستند از حقوق ملت و خونهای ریخته شده , دست بکشند.
طلب عفو و بخشش دارم که در این 3 سال گذشته بارها مورد آزار و اذیت نیروهای به اصطلاح امنیتی قرار گرفته ام , و همچنین از مقام رهبری طلب عفو و بخشش دارم بخاطر اینکه ایشان بسیار زحمتها کشیدند تا بتوانند بنده و ملت سبز ایران را سرکوب کنند و صدایشان را خفه کنند ولی ما همچنان بر اهداف خود ایستاده و حاضر نیستیم ذره ای از مواضع خود کوتاه آمده و یا در مقابل ظلم سر خم کنیم....
و همچنین شکایت خود را از عواملی که رهبران سبز را دربند نگهداری میکنند , و کسانی که کوهیار گودرزی و مادرش بانو پروین مخترع را ربوده اند , اعلام میدارم و خواستار رسیدگی به وضعیت ناپدید شدن کوهیار گودرزی هستم...
انشاالله که تمام گمراهان به راه حق بازگردند و مطمئنا خداوند مهربان توبه آنها را پذیرا خواهد بود...

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.