۱۳۸۹/۷/۱۳

دیدار اهالی رباط طرق مشهد با نمایندگان مجلس و تجمع مقابل وزارت کشور


 اهالی تهیدست رباط طرق مشهد که خانه‌هایشان در حال تخریب از سوی شهرداری مشهد و نیروی انتظامی است، روز گذشته پس از دو روز تجمع، با خباز و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار تحول سبز، اهالی رباط طرق مشهد که از روز شنیه برای پیگیری حقوق و جلوگیری از تخریب خانه هایشان در مقابل مجلس و نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده بودند، روز گذشته موفق به دیدار با خباز و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شدند و در ادامه، مقابل ساختمان وزارت کشور تجمع کردند.
آنها در دیدار با نمایندگان مجلس مشکلاتشان را مطرح کردند. خانه‌های فقرای رباط طرق مشهد در حال تخریب از سوی شهرداری مشهد و نیروی انتظامی است. شهردای مشهد در راستا ی اجرای طرح تفصیلی قصد تخریب خانه های این افراد را دارد.  شهرداری مشهد به کمک نیروی انتظامی تا کنون ده ها خانه را تخریب کرده و خانواده های ساکن آنها را آواره کرده است.
گفتنی است منطقه رباط طرق مشهد در حاشیه شهر مشهد است و تا چند سال گدشته روستا محسوب می‌شده و دارای ده‌داری بوده است و از دو سال پیش به محدوده شهری شهرداری مشهد اضافه شده است. اکنون شهرداری مشهد در اقدامی غیرقانونی قصد تخریب بیشتر از ۲۰۰ خانه و تصرف یک هزار قطعه زمین کشاورزی این منطقه را دارد و در هفته گذشته ۱۰ خانه از این ۲۰۰ خانه را به زور و با کمک نیروی انتظامی مشهد تخریب کرده است و هم اکنون حکم تخریب باقی خانه ها را به پاسگاه محل ابلاغ کرده است.
در صورت تخریب این ۲۰۰ خانه، صدها تن از ساکنان آنها که همگی کشاورز و کارگر هستند، بی خانمان خواهند شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.