۱۳۸۹/۷/۱۵

كاركنان دانشگاه فردوسي مشهد تجمع كردند


كاركنان دانشگاه فردوسي مشهد صبح امروز در مقابل ساختمان مركزي دانشگاه تجمع كردند و خواستار برقراري عدالت در پرداخت حقوق و مزايا ميان كاركنان و كادر هيئت علمي دانشگاه فردوسي شدند.
 
 
به گزارش آخرین نیوز به نقل از فارس از مشهد، كاركنان دانشگاه فردوسي مشهد با دادن شعارهايي نظير (عاشوري عدالت، عدالت) از افزايش حقوق اعضاي هيئت علمي دانشگاه و در مقابل عدم افزايش حقوق تعيين شده از سوي وزارتخانه علوم خواستار نگاه عدالتمندانه دانشگاه فردوسي با تمامي كاركنان و كادر اداري خود شدند.

* عدم توجه دانشگاه فردوسي به مصوبه وزارت علوم تحقيقات و فناوري
يكي از كاركنان بخش تربيت‌بدني دانشگاه فردوسي با اشاره به مصوبه وزارت علوم در ارتباط با افزايش حقوق كاركنان و كادر هيئت علمي اظهار داشت: براساس مصوبه وزارتخانه مقرر شد كه حقوق اعضاي هيئت علمي در حدود 700 هزار تومان و كاركنان و نيروي اداري در حدود 200 هزار تومان افزايش يابد كه بر اين اساس حقوق اعضاي هيئت علمي افزايش يافت، ولي خبر از افزايش حقوق كاركنان نشد.
وي با اشاره به مزاياي اعضاي هيئت علمي تصريح كرد: عدم افزايش حقوق مصوب كاركنان اداري دانشگاه فردوسي در حالي صورت گرفت كه كاركنان اين دانشگاه از حق هيئت و حق اياب و ذهاب نيز محروم هستند.

* عدم توجه به نامه‌هاي و ابلاغيه‌هاي استانداري به دانشگاه فردوسي
يكي از كاركنان آموزشي دانشگاه فردوسي با اشاره به بخش نامه‌ها و نامه‌هاي متفاوت ارسال شده از سوي استانداري از عدم توجه به نامه و نيز بايكوت‌كردن نامه‌هاي استانداري انتقاد كرد و گفت: با توجه به عدم برقراري عدالت در پرداخت حقوق و مزايا تاكنون نامه‌هاي متعددي به كميته شكايات مردمي استانداري ارسال كرديم كه پس از پيگيري‌هاي صورت گرفته استانداري در چند مرحله نامه‌اي درارتباط با اين شكايات به دانشگاه فردوسي در سال مي‌كند كه دانشگاه فردوسي علاوه بر عدم پاسخگويي تمام نامه‌هاي موجود را به نوعي بايكوت مي‌كند.
وي با اشاره به افزايش حقوق كادر هيئت علمي در سه مرحله و با عنوان متفاوت نظير ضرايب حقوق سالانه خاطر نشان كرد: در حال حاضر حقوق اعضاي هيئت علمي جديد الورود بالاي 2 ميليون تومان است، اين در حالي است كه حقوق كاركنان اداري در همان سقف 500 هزار تومان ثابت مانده است.
وي با اشاره به اين‌كه كاركنان اداري دانشگاه فردوسي مشهد كمترين حقوق را نسبت به كاركنان ساير دانشگاه‌هاي سراسر كشور مي‌گيرند، اظهار داشت: دانشگاه فردوسي مشهد اضافه كار، كارانه و تمامي مزايا و حقوقي كه كاركنان و كارمندان مي‌تواند از محل كار خود اخذ كند را نيز حذف كرده است.
در اين تجمع بيش از 200 نفر نيروي كادر اداري دانشگاه فردوسي حضور داشتند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.