۱۳۹۰/۴/۷

امير شيباني در اثر اعتصاب غذا به كما رفت

وخامت حال امیر شیبانی زاده فعال دانشجویی مشهد به دلیل اعتصاب غذای خشک و انتقالش به بیمارستان خبر های رسیده حاکی از این است که امیرشیبانی زاده فعال دانشجویی دانشگاه مشهد در پی اعتصاب غذای خشک امروز صبح دچار تشنج شده و به بیمارستان اما رضای مشهد منتقل شده است و پس از پذیرش نشدن توسط این بیمارستان او را به بیمارستان رضوی منتقل کرده اند.او در حال حاضر بیهوش است. امیرشیبانی روز شنبه اعلام کرده بود برای حمایت از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده اعتصاب غذای خشک می کند.

متن اعلامیه امیر شیبانی زاده:

در حمایت از یاران در بندمان که برای رسیدن به حقوق قانونی و اعتراض به شهادت دو تن از مظلوم ترین و پاک ترین آزادیخواهان ایرانی ,شهید هاله سحابی و شهید هدی صابر که به دست ضحاک دوران ,به شهادت رسیدند,اینجانب امیر شیبانی زاده دست به اعتصاب غذا میزنم و همراه با یاران در بندمان,اعتراض خود را به موارد ذکر شده توسط 12 تن از یاران در بندمان اعلام مینمایم.

مگر جز این است که این انسانهای بزرگ مدتهاست که برای احقاق حقوق ملت ایران مشغول هزینه دادن هستند,آنها در این شرایط سخت, همچنان به راه سبز امید ایمان داشته و همچون کوه استوار ایستاده اند.

این وظیفه ی هر ایرانی است که آنها را حمایت کرده و به روش اعتراضشان احترام بگذارد.

من سعی میکنم که به راهشان احترام گذارم و در بیرون از زندان آنها را حمایت کنم, به همین دلیل از ساعت 8 صبح امروز شنبه,4/4/1390 دست به اعتصاب غذای خشک میزنم و هیچ چیزی نمیتواند من را از این حرکت بازدارد و تا زمانی که یاران در بندمان به اعتصاب خود پایان ندهند,این راه را ادامه میدهم.

خدایا ایستاده مردن را نصیبم کن , که از زنده نشستن بیزارم

آخرين نوشته هاي امير روي صفحه فيسبوكش قبل از اينكه به بيمارستان برود:

دوستان عزیز....
با همه شما و فیس بوک تا مدتی خداحافظی میکنم...
فعلا در توانم نیست که پای سیستم بشینم...
اگر خدا خواست ,وعمری باقی بود,هر زمانی که توانایی جسمی داشتم دوباره در خدمتتون هستم...
به امید آزادی و عدالت...
دست حق یارتان


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.