۱۳۹۰/۳/۱۶

ضرب و شتم و تجاوز به دانشجوی دختر دانشگاه فردوسی مشهد و اعتراض دانشجویان/ خبر تکمیلی


شب گذشته پس ازآنکه یکی از دانشجویان دختر ورودی ۸۶ دانشگاه فردوسی مشهد در داخل دانشگاه مورد «ضرب و شتم» و «تجاوز» قرار گرفت، صدها تن از دانشجویان این دانشگاه از شب گذشته تجمع کرده و با سردادن شعارهای اعتراضی خواستار پاسخگویی و استعفای مسئولین زیربط شده اند.
به گزارش دانشجونیوز، شامگاه ۱۵ خرداد ۹۰ طی یک اتفاقی تلخ و دردناک یکی از دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد پس از ضرب و شتم مورد تجاوز نیز قرار گرفته است.
بر اساس گزارشات تکمیلی ارسال شده، پس از آنکه شب گذشته خبری مبنی بر تجاوز و ضرب و شتم همراه با سرقت ازیکی دختران دانشجوی خوابگاهی در ساعت 14:30 در مسیر درب شمالی تا ایستگاه میدان علوم دانشگاه که یکی از شلوغ ترین مسیرهای عبور و مرور دانشجویان محسوب می شود بین دانشجویان پیچید، اولین تحصن و اعتراض دانشجویان دختر از خوابگاه پردیس این دانشگاه آغاز شد که در نتیجه عدم پاسخگویی و عدم حضور مسئولین و همچنین اوج گیری خشم دانشجویان حدود ساعت 11.30 شب دختران اقدام به شکستن درب خوابگاههای پردیس و خروج از خوابگاه برای رساندن صدای اعتراض خود نمودند.
این گزارش می افزاید، به محض اطلاع دانشجویان پسر ازموضوع، حرکت از خوابگاههای فجر آغاز شد و دانشجویان پسر ساکن خوابگاه فجر نیز به تجمع دختران پیوستند.
گزارشات از دانشگاه فردوسی مشهد حکایت از آن دارد که دانشجویان از این موضوع بسیار متاثر شده و با سر دادن شعارهایی به حمایت از دانشجوی قربانی پرداخته و خواستار پاسخگویی سریع مسئولان شده اند.
بنا براین گزارشات، شعارهایی نظیر«عاشوری(رییس دانشگاه) حیا کن دانشگاه را رها کن»، «عاشوری استعفا استعفا»، «عزا عزاست امروز روزعزاست امروز دانشجوی با غیرت صاحب عزاست امروز»، «حراست بی غیرت خجالت خجالت؛ تجاوز ، جنایت ، مرگ بر این حراست»، «خواهر معصوم من ما همه با تو هستیم»، «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد»، «حراست کجا بود خواهرم تنها بود»، «گر دختر خودت بود بازم حرفت همین بود» و... از سوی دانشجویان سرداده شده است.
در ادامه این گزارش آمده است، بیشتر این معترضان حراست را مسئول این فاجعه دانسته اند چرا که با توجه به سخت گیریهای بیش از حد حراست دانشگاه بر علیه دانشجویان و نصب دوربین های مخفی در جای جای محیط این دانشگاه چطور می شود تمهیداتی برای این فاجعه ی وحشتناک اندیشیده نشده و چگونه چنین حادثه ای در دانشگاه رخ داده است.
لازم به ذکر است که حراست دانشگاه فردوسی بیش از هر دانشگاه دیگر بر روابط دختر و پسر حساس است و از دوربین های مجهزی برای کنترل روابط و همچنین تجمعات دانشجویان استفاده میکنند، که بر اساس این گزارش این رفتار متناقض حراست بر خشم دانشجویان افزوده است.
همچنین، گروه هایی که در پی کسب اطلاع از صحت و سقم اخبار رسیده از دانشجوی قربانی قصد ملاقات با دوستان وشاهدان ماجرا را داشتنده اند با بسته بودن اتاق این دانشجو مواجه شده و متوجه شده اند که دوستان این دانشجوی قربانی در ایام امتحانات به شهرهای محل سکونت خویش فرستاده شدند.
لازم به ذکر است که هیچ یک از نمایندگان دانشجویان که برای ملاقات با دانشجوی مضروب به بیمارستان امدادی کامیاب توسط خود مسولین فرستاده شدند اجازه ملاقات داده نشده و از آنها خواسته شده در یک حرکت هماهنگ ماجرا را یک سرقت ساده جلوه دهند.
شب گذشته نیز عده ای از بسیجیان قصد مصادره و آرام کردن این حرکت دانشجویی به نام بسیج و... را داشتند که با هوشیاری دانشجویان تلاش آنان برای نفوذ و عادی جلوه دادن این فاجعه ناکام ماند.
گفتنی است تجمع دانشجویان تا ساعت چهار صبح ادامه داشته و در این مدت هیچ مسئولی برای پاسخگویی درمورد این فاجعه در جمع دانشجویان حاضر نشد. فقط رییس حراست با حضور در محل بدون هیچ گونه عذرخواهی بابت قصور، اقدام به پاک کردن صورت مسئله و تغییر دادن جای محکوم و متهم نمود که دانشجویان با شعار «مسئول بی کفایت استعفا استعفا » توضیحات او را نپذیرفتند.
در پایان این تجمع با توجه به نزدیک بودن صبح قرار بر این شد که دانشجویان تا روشن شدن عاملان و مقصرین این حادثه و رسیدن به خواسته هایشان در روز های بعد به تحصن اعتراضی خویش ادامه دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.