۱۳۸۹/۳/۱۸

اعتصاب غذای محسن صنعتی پور در دانشگاه فردوسی مشهد

محسن صنعتی پور دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در اعتراض به حکم دو ترم محرومیت از تحصیل در صحن خوابگاه های دانشگاه فردوسی مشهد متحصن شد.

به گزارش دانشجو نیوز، این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت از عصر دوشنبه هفدهم خرداد در اعتراض به اجرای دو ترم محرومیت از تحصیل و دیگر احکام صادر شده برای فعالین دانشجویی دانشگاه فردوسی در یک سال گذشته تحصن خود در صحن خوابگاه این دانشگاه را آغاز نمود.
آقای صنعتی پور گفته است که در صورت لغو نشدن حکم محرومیت از تحصیلش از روز سه شنبه در صحن دانشگاه متحصن خواهد شد و از چهارشنبه دست به اعتصاب غذا خواهد زد. منابع آگاه دانشجوئی در مشهد گزارش می دهند که اعتصاب غذای محسن صنعتی پور در اعتراض به حکم کمیته انضباطی دانشگاه با حمایت اعضای فراکسیون مدرن و سایر فعالین دانشجوئی در مشهد شکل همراه بوده است.
این فعال دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد خواستار لغو حکم دو ترم محرومیت از تحصیل خودش و تشکیل کمیته حقوقی جهت رسیدگی بی طرفانه به احکام صادر شده برای فعالین دانشجویی در یک سال گذشته شده است.
گفتنی است محسن صنعتی پور عضو ستاد دانشجوئی مهدی کروبی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در خراسان بود و در شهریور 88 توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و با سپردن وثیقه 100 میلیون تومانی آزاد شد.
وی در مهر ماه سال گذشته از سوی کمیته انضباطی دانشکاه فردوسی به دو ترم تعلیق معلق محکوم شد و اکنون به دستور مسئولین دانشگاه و مسئولین امنیتی استان خراسان حکم دو ترم تعلیق معلق این دانشجو به اجرا در آمده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمامي نظرات بدون استثنا درج خواهد شد بجز نظراتي كه حاوي كلمات ركيك باشد.